• Lubelskie Stare Miasto

  Stare miasto, nasze lubelskie, tak tajemnicze jak malownicze. Pełne podwórek, sielskie, anielskie, czekają miejsca na Twe odkrycie. Widok ze Wzgórza Czwartek.

 • Plac po Farze

  Plac po dawnym kościele, jednym z najstarszych w mieście który powstał najprawdopodobniej w XII wieku. Możliwe również, że istniał już od 876 roku jako romańska świątynia. Po pożarze Lublina w XIII w. został odbudowany w 1282 r. Z tym faktem jest związana legenda.

 • Teatr Stary

  Teatr impresaryjny w Lublinie otwarty w 1822 r. Początkowo mieściły się w nim lubelska scena dramatyczna i operowa, a w XX wieku także kino. To najstarszy po krakowskim Teatrze Starym zachowany budynek teatralny w Polsce.

 • Wzgórze Grodzisko

  Miejsce pełne tajemnic z przeszłości. To tutaj już w VI wieku a może wcześniej istniał pierwszy gród lubelski a od 1541 roku cmentarz żydowski. Od II wojny światowej czas się tu zatrzymał. Dlaczego? ...No właśnie.

 • Trasa podziemna

  Długa na 300 metrów znajduje się pod kamienicami Starego Miasta, prowadząc przez korytarze i sale na trzech kondygnacjach na głębokości od 9 do 12 metrów dawnych piwnic kupieckich.

 • Klasztor Dominikanów

  Krużganki Dominikanów warto zobaczyć będąc w klasztorze w sercu miasta - Klasztorze Dominikanów będącym z Lublinie od ponad 700 lat.

 • Piwnica pod Fortuną

  Piwnica pod Fortuną to dziesięć sal z nowocześnie zaaranżowaną wystawą składająca się z multimedialnych prezentacji, wizualizacji i eksponatów przybliżających historię Lublina. Dziesiąta sala to dawna winiarnia, której ściany pokryte są renesansową polichromią z XVI wieku

 • Wzgórze Czwartek

  Wzgórze Czwartek i Kościół św. Mikołaja to miejsce z ponad 1000-letnią historią. To tutaj wszystko się zaczęło, pierwsza chrześcijańska parafia, pierwsza osada. Badania archeologiczne potwierdzają ślady osadnictwa już w VI wieku. Osada w tym miejscu miała charakter otwarty i nie posiadała żadnych umocnień. Odkryto w tym miejscu pozostałości chat mieszkalnych, obiektów gospodarczych i produkcyjnych.

 • Furta Gnojna

  To średniowieczny rarytas znajdujący się na tyłach podwórka przy Jezuickiej. Obiekt ten widać już na rycinie Hogenberga z 1618 roku a więc w rzeczywistości jest dużo starszy.

 • Archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela

  Budowa Archikatedry pw. św. Jana Chrzciciela została rozpoczęta w 1586 roku. Będąc w tym miejscu warto zobaczyć zakrystie akustyczną, skarbiec i krypty.

 • Zamek Lubelski

  Zamek królewski w Lublinie z Kaplicą Zamkową, pierwotnie zbudowany w XII wieku. W XIII wieku do zamku dobudowano romański donżon (wieżę mieszkalno-obronną), wielokrotnie przebudowywany, podczas okupacji niemieckiej mieściło się tam więzienie.

 • Donżon - wieża zamkowa

  Jedna z najstarszych budowli na Lubelszczyźnie. Powstała prawdopodobnie pomiędzy końcem XIII wieku lub w XIV wieku, jako budowla obronno-mieszkalna. Stanowiła część grodu kasztelańskiego.

Poznaj wszystkie zabytki kultury żydowskiej

Ostatnio dodane

Noclegi

Jeden dzień aby zobaczyć Lublin to za mało, dlatego konieczny jest nocleg w Lublinie. W tym dziale znajdziesz dobry i tani nocleg w Lublinie a także nocleg dla tych z grubszym portfelem.

Rezydencja "Waksman" na Starym Mieście. To noclegi w Lublinie, noclegi w sercu Starego Miasta. Mawiają, że przysłowiowa polska gościnność rozpoczyna się w chwili przekroczenia progu domu gospodarzy. Zrób więc ten krok i poczuj się u nas jak u siebie w domu, a przekonasz się, że domowa atmosfera tego miejsca oraz najwyższa jakość usług to rzeczywistość, a nie jedynie slogan reklamowy.

Hostel Królewska - To noclegi w Lublinie. Hostel mieści się w zabytkowej kamienicy, która stanowi część starego miasta. Idealna lokalizacja, niskie ceny oraz wysoki standard pokoi są gwarancją Twojej satysfakcji, a sympatyczny i zaangażowany personel dołoży wszelkich starań, aby Twój pobyt w Lublinie był niezapomniany. Oferujemy 30 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych. Każdy pokój posiada widok na deptak lub XIV wieczną gotycką wieżę stanowiącą część pozostałości po obwarowaniach starego miasta Lublin.

IBB Grand Hotel Lublinianka w Lublinie to ponad stuletni, eklektyczny budynek o przebogatej, zdobionej wieloma detalami elewacji, starannie odnowiony i luksusowo wyposażony. Doskonała lokalizacja w samym sercu Lublina, pieczołowicie odtworzone architektoniczne detale oraz klasyczna elegancja wystroju są z pewnością gwarancją niepowtarzalnego charakteru tego miejsca. Miła, profesjonalna obsługa sprawia, że każdy gość czuje się wyjątkowo od pierwszych chwil pobytu w hotelu. IBB Grand Hotel Lublinianka oferuje Gościom 72 elegancko umeblowane, jasne i przestronne pokoje, idealnie przystosowane do pracy i wypoczynku

Hotel Victoria - Dla naszych wyjątkowych Gości mamy do dyspozycji pokoje1-osobowe w 3 standardach, 2-osobowe z osobnymi łóżkami oraz pokoje typu KOMFORT z łożem małżeńskim. Do dyspozycji jest dodatkowo pralnia, room service, drink bar czynny całą dobę, kasyno oraz płatny parking strzeżony.

Hotel Mercure Lublin Centrum jest położony niedaleko najważniejszych instytucji, centrum handlowego i wielu atrakcji turystycznych, takich jak: Stare Miasto (oddalone o 1,5 km), Zamek Królewski w Lublinie (2 km), Państwowe Muzeum na Majdanku (8 km). Hotel jest idealnym miejscem zarówno dla osób będących w podróży służbowej, jak i spędzających wolny czas. Do dyspozycji gości hotelu jest 105 komfortowych pokoi, 5 apartamentów, sale konferencyjne, restauracja, stanowisko internetowe i siłownia. Hotel oferuje noclegi w Lublinie dla lubiących luksus i prestiż.

Hotel Campanile LUBLIN -  Kolejne noclegi w Lublinie. Nasz personel życzy Państwu wyjątkowo udanego pobytu w Polsce, w Lublinie. Państwa hotel Campanile, położony w centrum miasta, 3 km od dworca kolejowego Lublin Główny, znajduje się w wyjątkowym miejscu i jest dostępny bezpośrednio z drogi krajowej numer 17.

Hotel i Restauracja Locomotiva to kameralny trzygwiazdkowy obiekt położony kilka minut drogi od serca Lublina oferujący noclegi w Lublinie. Doskonała kuchnia, eleganckie wnętrza i niepowtarzalna atmosfera sprawią że zostaniecie Państwo z nami na długie lata.

 

Joomla Templates by Joomla51.com